Soutěž Malý záchranář v Horažďovicích 2009

Napsal uživatel basakova dne Po, 04/11/2011 - 10:12

 

Dne 3. června 2009 se v areálu základní školy Blatenská v Horažďovicích uskutečnil pod patronací starostky města Mgr. Jindřišky Antropiusové  3.ročník oblastní soutěže Malý záchranář pro žáky základních škol z Horažďovic a okolí. Zvítězilo družstvo ze základní školy v Pačejově.

Soutěž organizoval odbor ochrany obyvatelstva a krizového řízení HZS Plzeňského kraje ÚO Klatovy a technicky ji zabezpečovala požární stanice Horažďovice. Na organizaci soutěže se dále podílel městský úřad Hodažďovice. Akce zúčastnilo 5 základních škol, kkopie_-_p1030405.jpgaždá vyslala dvě čtyřčlenná soutěžní družsta. Také žáci ostatních horažďovických základních i mateřských škol byli na toto dopoledne uvolněni z vyučování a zúčastnili se jako diváci. Takže celé dopoledne bylo v areálu plno a rušno. A bylo se na co dívat. Návštěvníci měli možnost využívat nesoutěžní stanoviště Policie ČR, zdravotnické záchranné služby a Armády ČR, kde se mohli seznámit s drogovou problematikou, zachováváním bezpečnosti, první pomocí nebo dokonce mohli vyzkoušet součástky policejní výstroje nebo si zastřílet na laserové střelnici. V průběhu dne byly prezentovány dynamické ukázky činnosti policie a hasičského záchranného sboru kraje. Zejména policejní psovodi se svými svěřenci zaznamenali veliký úspěch. Bohužel, hlavní ukázka dne - vrtulník byl pro poruchu základnou dopravního letectva Praha Kbely odvolán.
V soutěži se opět potvrdila velmi dobrá znalost žáků v použití přenosných hasicích přístrojů a problematiky ochrany obyvatelstva za mimořádných událostí, ale velmi nízká úroveň znalostí v poskytování 1. pomoci.
Na 1.místě se umístila ZŠ Pačejov II se 70 body, na 2.místě ZŠ Nalžovské Hory II., která dosáhla 68 bodů a na 3.místě skončila domácí ZŠ Blatenská Horažďovice s 65 body.

Reportážní fotografie jsou k nahlédnutí a stažení v sekci GALERIE .

Výsledková listina

 pořadí  škola  družstvo  dosaženo bodů
 1.  ZŠ Pačejov  2. družstvo  70
 2.  Šafránkova ZŠ Nalž. Hory  2. družstvo  68
 3.  Šafránkova ZŠ Nalž. Hory  1. družstvo  65
 4.  ZŠ Chanovice  2. družstvo  63
 5.  ZŠ Komenského, Horažďovice  2. družstvo  61
 5.  ZŠ Pačejov  1. družstvo  61
 7.  Šafránkova ZŠ Nalž. Hory  2. družstvo  58
 8.  Šafránkova ZŠ Nalž. Hory  1. družstvo  56
 9.  ZŠ Chanovice  1. družstvo  56
 10.  ZŠ Komenského, Horažďovice  1. družstvo  48