IV. ročník krajského kola Malého záchranáře má svého vítěze

Napsal uživatel basakova dne Čt, 06/21/2012 - 14:27

Dne 20. června 2012 se přijelo utkat na 2. základní školu Schwarzova ulice v Plzni o vítězství v soutěži Malý záchranář 18 čtyřčlenných družstev základních škol Plzeňského kraje. Do krajského kola se probojovala nejlepší první a druhá družstva z oblastních kol, které proběhly v roce 2011 a 2012 po Plzeňském kraji. Soutěž proběhla pod záštitou náměstka hejtmana pro oblasti školství, mládež, sport a ekonomiku pana Jiřího Stručka.

Tentokrát na soutěžící čekalo 10 stanovišť, kde rozhodčí zadávali úkoly například z oblasti  ochrany obyvatelstva, požární prevence, zdravovědy, dopravní výchovy. Novinkou mezi stanovišti bylo „Chování  při požáru v domě“, ale i s tímto úkolem si soutěžící dokázali poradit. S rozhodováním organizátorům pomáhali zástupci Českého červeného kříže, Městská policie Plzeň, Policie ČR a Státní zdravotní ústav v Plzni.

Při doprovodném programu soutěžící i ostatní přihlížející měli možnost vidět v akci maličké hasiče z 24. mateřské školy Schwarzova ulice. Na ukázce vyproštění zraněné osoby z havarovaného vozidla se podíleli hasiči z požární stanice Střed a Zdravotnická záchranná služba Plzeňského kraje.

Celý den zpříjemňovali statické ukázky před budovou školy, kde bylo možné si prohlédnout techniku Policie ČR, zdravotnické záchranné služby, Chemické laboratoře z Třemošné a hasičského záchranného sboru. Atraktivní stanoviště se střeleckým trenažérem připravilo Krajské vojenské velitelství.  Pozvání přijala také firma D.S.D. Metal plus, která seznamovala přítomné diváky s druhy hasicích přístrojů a žáci si měli možnost hašení s těmito přístroji vyzkoušet. Nechyběla ukázka požárně bezpečnostních zařízení např. požárních hlásičů. Zajímavé pro žáky bylo projít s baterkou v ruce a helmou na hlavě zakouřeným stanem.

Svým stánkem se po celou dobu akce prezentovala firma Veolia, které děkujeme za poskytnutí občerstvení pro soutěžící i organizátory akce.

Velká gratulace patří vítězům, kteří si odvezli zlaté medaile, vítězný pohár, dárky a putovní pohár, nejlepšímu družstvu malých záchranářů z celého kraje, základní škole Merklín.

Pro vítěze věnoval zvláštní cenu Odbor krizového řízní Magistrátu města Plzně.

Poděkování patří také Krajskému úřadu Plzeňského kraje, který soutěž finančně podpořil.

Vstup do fotogalerie na www stránce HZS PK.