Malí záchranáři budou soutěžit v Plzni, Přešticích a v Nýřanech

Napsal uživatel basakova dne Po, 04/08/2013 - 14:22

Hasičský záchranný sbor Plzeňského kraje bude v roce 2013 opět organizovat soutěž pro žáky základních škol, kteří se budou utkávat mezi sebou v záchranářských tématikách.

Soutěž Malý záchranář pro školy z města Plzně se odehraje dne 21. května 2013 na Požární stanici Plzeň – Košutka. Na zajištění celé akce se podílí  Magistrát města Plzně a nad soutěží převzal záštitu primátor města Plzně Mgr. Martin Baxa. Celý den pomohou zpestřit i další složky integrovaného záchranného systému a partneři akce. Samozřejmostí budou exkurze požární stanice.

Dne  28. května 2013 se bude konat také soutěž Malý záchranář, pod záštitou starosty města Přeštice Mgr. Antonína Kmocha,  pro žáky z Plzně – jihu v přeštické základní škole. 

Žáci z oblasti Nýřanska se mohou těšit na měření sil dne 6. června 2013 v areálu Základní školy Nýřany. Záštity nad soutěží se ujal starosta města Nýřany Ing. Jiří Davídek.

Pozvánky na soutěž budou v nejbližší době písemně doručeny ředitelům škol. V pozvánce budou uvedeny podrobné informace k soutěži. Všichni soutěžící se mohou těšit na příjemný den se záchranáři a pěkné ceny.