Malý záchranář a Den s IZS – Klatovy 2016

Napsal uživatel basakova dne Čt, 05/26/2016 - 15:58

Dne 25. května 2016 se uskutečnila v areálu základní školy Klatovy, Čapkova ulice soutěž pro žáky 4. a 5. tříd základních škol „Malý záchranář“. Soutěže se zúčastnilo 12 družstev, která soutěžila v osmi soutěžních disciplínách, ve vědomostním testu zaměřeném na sebeochranu osob a jako doplňující součást byla soutěž v kreslení na téma „ Kdo nám pomáhá v nebezpečných situacích“. Nejhezčí obrázek nakreslila Zuzana Mlčáková ze ZŠ a MŠ Švihov a po zásluze si odnesla krásný dort za vítězství. V samotné soutěži Malý záchranář pak zvítězilo družstvo ZŠ a MŠ K. Klostermanna Železná Ruda, druhou příčku obsadili žáci ZŠ Klatovy, Plánická ulice a třetí místo obsadili soutěžící ze ZŠ a MŠ Předslav. První dvě družstva pojedou reprezentovat školy ORP Klatovy na krajské kolo této soutěže do Plzně.

Pro žáky základních a mateřských škol, ale i širokou veřejnost byl pak připraven na Erbenově náměstí v Klatovech jako doprovodný program „Den IZS – Klatovy 2016“, kde prezentovaly svoji techniku, vybavení a činnost složky integrovaného záchranného systému. Rovněž se zde prezentovaly firmy prodávající techniku záchranářům. Pro nejmenší návštěvníky byly připraveny různé soutěže, které pro ně připravily AMK Klatovy, BESIP, DDM Klatovy, Střední škola zemědělská a potravinářská Klatovy a kreslením na obličej se pak prezentovaly studentky OA  a Střední zdravotnické školy z Klatov.

Slavnostního zahájení Dne IZS – Klatovy 2016, který se uskutečnil pod záštitou starosty města Klatov Mgr. Rudolfa Salvetra se zúčastnili i významní hosté jako hejtman Plzeňského kraje Václav Šlajs nebo generální ředitel HZS ČR generálmajor Ing. Drahoslav Ryba. O slavnostní zahájení se svým vystoupením postaraly mažoretky Modern Klatovy, pod vedením Dany Grünerové a své dovednosti předvedli i nejmenší hasiči ze Švihova pod vedením Milady Šperlové. Všechna vystoupení získala velký potlesk přihlížejících diváků, kterých se během dne vystřídalo na Erbenově náměstí necelé čtyři tisíce. Den IZS – Klatovy 2016, které doprovázelo pěkné počasí, bylo ukončeno v odpoledních hodinách.

 

kpt. Ivan Lederer, Bc., DiS, ÚO Klatovy

Výsledková listina

 

Družstva

Celkové pořadí

 
 
 

ZŠ a MŠ K.Klostermanna Železná Ruda

 

1.

 

ZŠ Klatovy, Plánická ul., dr. I.

 

 

2.

 

ZŠ a MŠ Předslav dr. I.

 

 

3.

 

ZŠ Klatovy, Čapkova ul.

 

 

4.

 

ZŠ a MŠ Vrhaveč dr. I.

 

 

5.

 

Masarykova ZŠ, Janovice nad Úhlavou

 

 

6.

 

ZŠ a MŠ Švihov

 

 

7.

 

ZŠ a MŠ Předslav dr. II.

 

 

8.

 

ZŠ a MŠ Bezděkov

 

 

9.

 

ZŠ a MŠ Vrhaveč dr. II.

 

 

10.

 

ZŠ Klatovy Plánická ul., dr. II

 

 

11.

 

ZŠ a MŠ Běšiny

 

 

12.