Plzeňské kolo Malý záchranář

Napsal uživatel basakova dne St, 05/17/2017 - 15:28

Dne 16. května 2017 bojovalo o medaile a titul nejlepší malí záchranáři z Plzně na požární stanici Plzeň - Košutka jedenáct týmů základních škol.

Nad tímto oblastním kolem převzal záštitu primátor města Plzně pan Martin Zrzavecký, který děti osobně na stanici přivítal a podpořil v soutěži.  Kromě hasičů se na soutěži podíleli partneři akce, kterými jsou Odbor krizového řízení Magistrátu města Plzně, Městská policie Plzeň, Státní zdravotní ústav v Plzni a Oblastní spolek Českého červeného kříže.

Smyslem soutěže je získat a upevnit si znalosti a dovednosti, které mohou děti v životě použít, pokud se dostanou do situace, která ohrožuje jejich život či zdraví a také aby dokázali účinně pomoci lidem ve svém okolí. V lepším případě, pokud to lze, svým správným přístupem nebezpečné situaci úplně předejít.

Soutěž nabídla přítomným dětem strávit jeden den v prostředí, ve kterém se hasiči každodenně pohybují. Doprovodné ukázky představily práci psovodů Městské policie Plzeň, lezců požární stanice a sami pedagogové si mohli vyzkoušet použití přenosného hasicího přístroje v praxi.

Vítězi soutěže se stali malí záchranáři z 26. základní školy v Plzni, na druhém místě se umístili žáci 7. základní školy a bronzové medaile si odnesli žáci 13. ZŠ Plzeň.