Malý záchranář a Den s IZS v Horažďovicích

Napsal uživatel basakova dne St, 05/30/2018 - 12:09
Malý záchranář

V úterý 29. května hostila na svém hřišti ZŠ Blatenská v Horažďovicích 5. ročník oblastního kola soutěže Malý záchranář.

Ze širokého okolí se sem sjelo dvanáct soutěžních družstev, aby ze sebe vydala to nejlepší.  Soutěžící přivítala místostarostka města Horažďovice Ing. Hana Kalná, ředitelka ZŠ Blatenská Mgr. Jaroslava Šimková a také ředitel Územního odboru Klatovy HZS Plzeňského kraje plk. Ing. Aleš Bucifal.

Za ostatní složky IZS přišli soutěžící pozdravit ředitel ÚO Klatovy PČR plk. JUDr. Jan Myslivec, npor. Zbyněk Kovač, vedoucí OO PČR Horažďovice a za JPO NPŠ pan Petr Šrail.

Na soutěžící čekalo osm stanovišť s praktickými úkoly a písemný znalostní test. Žáci měli možnost předvést své schopnosti například při volání na tísňovou linku, při poskytování první pomoci, při použití hasicích přístrojů, či při řešení dopravní situace a mnoho dalšího.

Souběžně se soutěží Malý záchranář probíhal na témže místě, tedy v areálu ZŠ Blatenská, Den s IZS. Návštěvníci si mohli prohlédnout a mnohdy i vyzkoušet vybavení Policie České republiky, Armády České Republiky, Zdravotnické Záchranné Služby, nebo si zkusit vyřešit dopravní situace ve stánku Pošumavského auto moto klubu. Dalšími lákadly byly například zakouřený stan, v němž si mohli všichni vyzkoušet pohyb v neznámém zakouřeném prostoru, prohlídka zásahového vozidla chemické laboratoře Třemošná a pro zpestření si mohli zájemci nechat namalovat obrázek na obličej. Komu by ani toto nestačilo, měl ještě možnost zastřílet si ze vzduchovky. Zpestřením dne byly i vystoupení nejmenších hasičů SDH Švihov, mladých hasičů SDH Horažďovice, ukázka služební kynologie PČR a nebo závěrečné vytvoření pěnového brouzdaliště.

Výsledková listina Malý záchranář Horažďovice, ZŠ Blatenská

výsledkové pořadí

škola

číslo družstva

1

ZŠ Blatenská

2

2

ZŠ Komenského

10

3

MŠ a ZŠ Chanovice

4

4

ZŠ Komenského

9

5

ZŠ Šafránkova, Nalžovské Hory

7

6

ZŠ Chanovice

6

7

ZŠ Komenského

11

8

ZŠ Komenského

12

9

ZŠ Chanovice

5

10

ZŠ Pačejov

1

11

ZŠ Blatenská

3

12

ZŠ Šafránkova, Nalžovské Hory

8