Den s IZS a Malý záchranář v Klatovech

Napsal uživatel basakova dne Po, 06/10/2019 - 09:14
malý záchranář

Dne 6.6.2019 se uskutečnila v areálu ZŠ Klatovy, Čapkova ulice soutěž pro žáky ZŠ 4.a.5. tříd „Malý záchranář“.

Soutěže se zúčastnilo 12 družstev, která soutěžila v osmi soutěžních disciplínách, ve vědomostním testu zaměřeném na chování dětí při mimořádných událostech a jako doplňující součást byla soutěž v kreslení na téma „ Kdo nám pomáhá v nebezpečných situacích“. Soutěž v kreslení vyhrála Linda Šůsová ze ZŠ Kolinec a po zásluze si odnesla krásný dort.

 V samotné soutěži Malý záchranář pak zvítězilo družstvo ZŠ Předslav družstvo číslo 2, druhou příčku obsadila ZŠ a MŠ Karla Klostermanna Železná Ruda a třetí příčku obsadilo družstvo ZŠ Komenského Horažďovice.

Pro žáky ZŠ a MŠ, ale i širokou veřejnost byl pak připraven na Erbenově náměstí v Klatovech jako doprovodný program „Den IZS – Klatovy 2019“, kde prezentovaly svoji techniku, vybavení a činnost složky Integrovaného záchranného systému a další subjekty..

V rámci slavnostního zahájení Dne IZS – Klatovy 2019, který se uskutečnil pod záštitou starosty města Klatov Mgr. Rudolfa Salvetra, proběhlo slavnostní složení služebního slibu nových příslušníků HZS Pk.  

O slavnostní zahájení se svými vystoupeními postaraly žákyně ZŠ Švihov z taneční skupiny Smile a své vystoupení předvedli i nejmenší hasiči ze Švihova pod vedením Milady Šperlové. Všechna vystoupení získaly veliký potlesk přihlížejících diváků, jež se během dne vystřídalo na Erbenově náměstí cca čtyři tisíce. Den IZS – Klatovy 2019, které doprovázelo pěkné počasí bylo ukončeno v odpoledních hodinách.

Fotogalerie

kpt. Mgr. Petr Poncar
tiskový mluvčí
HZS Plzeňského kraje


VÝSLEDKOVÁ LISTINA

Celkové pořadí

Družstvo

Počet bodů

 

1.

 

ZŠ a MŠ Předslav

 

133,5

 

2.

 

ZŠ a MŠ Karla Klostermanna, Železná Ruda

 

126

 

3.

 

ZŠ Komenského, Horažďovice

 

124,5

 

4.

 

ZŠ a MŠ Předslav

 

124

 

5.

 

ZŠ Komenského, Horažďovice

 

122

 

6.

 

ZŠ  a MŠ Kolinec

 

120

 

7.

 

ZŠ  a MŠ Kolinec

 

119

 

8.

 

Šafránkova ZŠ a MŠ Nalžovské Hory

 

118

 

9.

 

ZŠ Klatovy, Čapkova ulice

 

116

 

10.

 

Šafránkova ZŠ a MŠ Nalžovské Hory

 

115

 

11.

 

Masarykova ZŠ, Klatovy

 

 

113/ 58 b.testy

 

12.

 

ZŠ Plánická ulice, Klatovy

 

113/54 b. testy